Kalendarz imprez motoryzacyjnych

Rumunia 4x4 - Turystyk w sercu Rumuńskich Karpat

Nasza piękna RUMUNIA !

sobota 15.07.2023 - piątek 21.07.2023
Rânca
4X4, WYPRAWY

Apuseni

Siedmiogród

Transylwania

Transalpina

Transfogaraska I turystyczny offroad !

Zapraszamy Was na nasze autorskie rumuńskie szlaki! Kilkudniowa, intensywna wyprawa będzie czymś, co zapamiętacie na długo. I może takie drogi jak Transalpina i Szosa Tranfogaraska są oblegane i kiczowate - to gwarantujemy, że pokażemy je Wam z innej strony - w terenie !

Jak to będzie wyglądać́ ?

15.07.2023 - w tym dniu spotykamy się w wyznaczonym miejscu w Rumunii - okolice miejscowości Vartop - tam będziemy mieć swój pierwszy dziki nocleg i zaczniemy swoją przygodę. Później to już̇ nasze niespodzianki;) Kończymy imprezę w Rumunii 21.07.2023 w pobliżu pięknego średniowiecznego miasta Sighisoara i rozstajemy się - by mieć dogodny powrót do domu w ciągu dwóch dni weekendu (kto chce zostaje ile może).

Do przejechania łącznie ok 1000 km w samej Rumunii. Charakter imprezy jest turystyczny, z dobrą dawką emocji na drogach między Transalpiną i Transfogaraską, ale też w Transylwanii. Należy się przygotować na różną pogodę i wiele miejsc z przepaściami. Niezwykła frajda dla mających lęk wysokości. W każdym dniu doświadczycie czegoś nowego i innego. W każdym dniu również nie raz zapniecie reduktor! Zapraszamy!

Jedyne wymagania odnośnie samochodów to oponki - preferowane AT i lift +2 cale i pełne przygotowanie biwakowe.

Jeśli ktoś ma swój szpej będzie jeszcze łatwiej.

Noclegi i wyżywienie:

Łącznie będzie 6 noclegów, z tego 5 na dziko w wyznaczonych miejscach (w górach, w lesie, nad jeziorem) + ostatni w hotelu by dobrze zakończyć pełen wrażeń tydzień i odpocząć.

Sprzęt biwakowy oraz ciepła odzież są wymagane. Jeśli pogoda pozwoli to nie raz będziemy spać wysoko w górach. Wyżywienie we własnym zakresie - ogniska, własne gotowanie, knajpy. W ostatnim hotelu podawane jest również śniadanie. Jeśli chcielibyście został w hotelu dłużej by odpocząć - poinformujcie nas.

Ważne!

Nie jedziemy tam by się gonić i spieszyć. Każdego dnia na trasę startujemy ok godziny 9:00 i dzień przy biwaku kończymy ok 16-17:00 (wszystko zależy od warunków pogodowych) Każdy z nas ma pozwiedzać, napawać się pięknymi górami nie raz z samej grani Rumuńskich Karpat, odprężyć, zapomnieć o codziennym świecie i odpocząć.

Cena 1500 zł załoga samochodu

Załoga = 2 osoby

Każda dodatkowa osoba w samochodzie 200 zł

W cenie:

- 1 x hotel

- 1 x śniadanie

- pamiątkowe naklejki i smycze.

- autorska trasa

- świetna zabawa

- upominki.

Cena nie obejmuje:

- pozostałego wyżywienia

- miejsc noclegowych dla bardziej wymagających (inne niż wskazane przez organizatora)

- winiet i paliwa

- ubezpieczenia.

Ważne informacje:

- Winiety kupuje każdy indywidualnie: Słowacja i Węgry ok 70 zł za 10 dni, Rumunia 30 zł 7 dni. Można z łatwością kupić online wcześniej, by nie tracić czasu na granicach. Informacje covidowe są dostępne na stronie MSZ, jednak w aktualnym czasie można spokojnie przemieścić się tranzytem do Rumunii, a na miejscu poruszać się bezproblemowo po całym kraju.

Wymiana waluty każdy wg własnego uznania. Ceny są bardzo podobne do polskich. Zakupy każdego dnia będziemy robić w sklepach sieciowych. Każdego dnia również będzie możliwość tankowania PB ON i LPG

Każdego zainteresowanego zapraszamy do kontaktu na naszym fb w wiadomości prywatnej lub na adres e-mail: pathfinders.odkrywcy@gmail.com

Po wyrażeniu chęci wzięcia udziału w wyprawie dostaniecie państwo informacje z numerem konta do wpłaty zadatku w wysokości 500 zł. Zadatek zostaje zwrócony jeśli wyprawa nie odbędzie się z winy organizatora lub jeśli nie zgłosi się odpowiednia liczba załóg. Resztę kwoty rozliczamy w dniu przyjazdu na miejsce spotkania.

Zapisy przyjmujemy do wyczerpania miejsc.

Czekamy na Was!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama