Kalendarz imprez motoryzacyjnych

"JURAJSKA TUŁACZKA" z Ekipa Piaskownica 4x4

od wrot Jury do jej wnętrza:)

sobota 15.10.2022 - niedziela 16.10.2022
Ojców, woj. MAŁOPOLSKIE
4X4, WYPRAWY


"JURAJSKĄ TUŁACZKĘ" rozpoczniemy pokazując Wam stary taśmociąg górniczy oraz tereny poprzemysłowe Śląska i Zagłębia kierując się w stronę Jury.


Zanim wjedziemy i będziemy podziwiać Jurajskie krajobrazy zobaczymy "zaplecze" największej polskiej huty. Huta Katowice to jeden z pomników myśli socjalistycznej w Polsce. Więcej, wyżej, kilkaset procent. normy. Bez względu na środowisko czy opinie mieszkańców. To właśnie tej inwestycji zawdzięczamy zalesienie Pustyni Błędowskiej, jak i zeszpecenie krajobrazy Dąbrowy Górniczej. Wybudowana pod koniec lat 70 Huta Katowice ma ogromną ilość mniejszych lub większych kominów a nawet taśmociąg o długości ok. 5 km dostarczający bezpośrednio do huty surówki rudy żelaza. Oddany do użytku w listopadzie 1979 roku służy do dziś.
Właśnie od tegoż taśmociąg rozpoczniemy naszą przygodę w głąb jurajskich krajobrazów. Przygotowaliśmy całkiem nową trasę. Trasę turystyczną i bardzo widokową, podczas której pokażemy Wam oprócz wspomnianych terenów poprzemysłowych niesamowite kamieniołomy, cudowne wąwozy, głębokie koleiny i skończymy pierwszy dzień tułaczki ogniskiem w okolicach Pustyni Błędowskiej po czym udamy się do klimatycznego hoteliku (jak sił wystarczy to troszkę jeszcze posiedzimy 😀)
W drugi dzień wyruszymy już wgłąb Jury południowej aby podziwiać jesienne, jurajskie krajobrazy z przepięknymi ostańcami. Odwiedzimy jedną z najdłuższy h wsi w Polsce przejeżdżając doliną Prądnika w samym sercu Ojcowskiego Parku Narodowego. Zobaczymy między innymi zamek w Pieskowej Skale, przytulimy Maczugę Herkulesa oraz rzucimy okiem na zamek w Ojcowie. Ale to nie wszystkie urokliwe miejsca ...😀reszta ciekawostek podczas wycieczki.
Pokażemy Wam głębokie koleiny, strome zjazdy i podjazdy, Przepiękne skałki jurajskie takie jak Grodzisko, Mały mur i przepiękny jesienią wąwóz oraz tradycyjne wszechobecne koleiny, doły i zapadliska.
Stopień trudności oceniam na **, ale wszystko zależeć będzie od warunków pogodowych. Przy dużych opadach deszczu może być trudniej i śmieszniej
Impreza ta jest świetną propozycją dla początkujących miłośników turystyki terenowej, gdyż trasa jest łatwa, j
Stopień trudności oceniamy na **, ale wszystko zależeć będzie od warunków pogodowych. Przy dużych opadach deszczu może być trudniej i śmieszniej .
Impreza ta jest świetną propozycją dla początkujących miłośników turystyki terenowej, gdyż trasa jest łatwa, jak również dla wytrawnych off roadowców.
Impreza ma charakter rodzinny, więc zabierajcie swoje żony, dziewczyny, koleżanki oraz dzieci.
I DZIEŃ:
trasa długości ok 75 km
start: Strzemieszyce Małe ok.9.00
meta: okolice Pustyni Błędowskiej
II DZIEŃ:
trasa długości ok. 70-80 km
Start: Klucze
meta: okolice Olkusza
W NIEDZIELE NIE KOŃCZYMY O 14.00 😀 - JEŹDZIMY DO OK. 17.00
Informacje dodatkowe:
– poruszamy się w kolumnie za samochodem organizatora,
– podczas jazdy pilnujemy się wzajemnie aby nikt nie został na trasie sam,
– nie zjeżdżamy z wyznaczonej trasy, szanujemy uprawy polne oraz leśne, nie wyrządzając żadnych szkód,
– nie śmiecimy,
– zabieramy do samochodu odpowiednią odzież oraz zmienne na wszelki wypadek obuwie,
– organizator na wyposażeniu posiada wyciągarki, liny, szekle, zblocza, piły itp.,
– na trasie przejazdu utrzymujemy wzajemnie łączność za pośrednictwem radia CB,
– istnieje możliwość uszkodzenia/porysowania swojego samochodu,
– zabierzcie ze sobą sprzęt biwakowy (krzesełka turystyczne, stolik).

https://www.facebook.com/events/5907636702599717/?ref=newsfeed

Reklama
Reklama
Reklama