Publikacje

Radek Lindner przed Baja Poland

Dodane: 30.08.2018

Radek Lindner przed Baja Poland: to najważniejszy rajd sezonu 

Columna Medica Baja Poland 2018 już w ten weekend!

W polskim światku rajdów cross country przełom sierpnia i września kojarzy się z wielkim świętem offroadu, jakim jest rajd Baja Poland. W dniach 30.08-2.09 już po raz dziesiąty będziemy gościć w naszym kraju światowej sławy zawodników, którzy przybędą do Szczecina, aby walczyć o cenne punkty w Pucharze Świata FIA w Rajdach Terenowych. Obok nich zobaczymy uczestników Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej, Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych i oczywiście zawodników naszych rodzimych rozgrywek – Rajdowych Mistrzostw oraz Pucharu Polski Samochodów Terenowych i Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Rajdy Baja Poland zawsze cieszą się dużą frekwencją zawodników i obecnością setek kibiców. Każdy z uczestników chce pokazać się z jak najlepszej strony i wrócić do domu z pucharem. Radosław Lindner ma już na swojej półce puchary Baja Poland za drugie i trzecie miejsce. W ten weekend będzie chciał uzupełnić kolekcję o najważniejsze trofeum.Do zawodów jak zawsze podchodzę z dużym spokojem, ale w tyle głowy mam świadomość, że to najważniejszy rajd sezonu. Po mniej udanej dla mnie rundzie w Przasnyszu straciłem prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Remigiusza Kusego. Od pierwszej rundy tasujemy się na pierwszym miejscu tabeli. Aby odzyskać prowadzenie, muszę wygrać i to zamierzam zrobić – mówi Radosław Lindner.

Ceremonia otwarcia rajdu Columna Medica Baja Poland 2018 odbędzie się w piątek o godzinie 15:45 na Wyspie Łasztownia w Szczecinie, skąd załogi udadzą się na 7-kilometrowy prolog. W sobotę rajdowa karawana przejedzie do Drawska Pomorskiego, gdzie powstanie park serwisowy. Natomiast na niedzielę zaplanowano odcinki specjalne Krzekowo oraz Lubieszyn, po których nastąpi uroczyste wręczenie pucharów.Reklama
Reklama
Reklama