Siescigam.pl

Newsy

Plecak idealny- Kriega R20

Dodane: 07.07.2016

Większość motocyklistów wciąż uparcie zabiera w podróż zwyczajne plecaki… zazwyczaj do momentu kiedy plecak taki nie wytrzyma i rozpadnę się w drodze, wtedy jest dopiero płacz i zgrzytanie zębami. Warto oszczędzać, jednak nie należy robić tego w każdym przypadku.
Co byłoby gdyby motocyklista miał na sobie nie plecak zwyczajny a motocyklowy? Przyjrzyjmy się plecakowi firmy Kriega, a dokładnie modelowi R20. Czemu warto byłoby w niego zainwestować?

 

plecak kriega r20

 

Zaczynając od najistotniejszego elementu- ramiączka wykonane w systemie Lite Quadloc.
Rozłożone są w taki sposób aby można było bez trudu założyć plecak nawet mając na sobie już kompletny strój motocyklowy, rozkładają również ciężar w tak aby zapakowany plecak jak najmniej obciążał nasze barki, dzięki temu możemy bez trudu przejechać długi dystans nie odczuwając bólu pleców. Same ramiączka spinane są klamrą po środku klatki piersiowej, która zbudowana jest w taki sposób aby łatwo można było ją zapinać i rozpinać w rękawicach. Po zapięciu klamry, i dociągnięciu pasków regulujących, ramiączka układają się w kształt litery X, dzięki czemu zostają zabezpieczone przed zsunięciem z ramion. Producent pomyślał również o dosyć powszechnej bolączce użytkowników plecaków- mianowicie, przy regulowaniu paska nigdy nie wiadomo czy są zaciągnięte równo, w tym wypadku każdy pasek ma umieszczone kropki wzdłuż ułatwiające równą regulację. Pozostała część pasków regulujących, zazwyczaj wisząca luźno po bokach została zaopatrzona w klamerki pozwalające zapiąć je na końcach i uniemożliwiając im tym samym swobodne fruwanie podczas szybkiej jazdy. Jeśli bardzo boimy się o bezpieczeństwo naszego bagażu, mamy do dyspozycji jeszcze jeden element zabezpieczający i utrzymujący plecak- pas biodrowy. Jeśli jednak poruszamy się motocyklem klasy sport możemy mieć uzasadnione obawy o porysowanie klamrą naszego zbiornika, w takim wypadku pozostaje nam doklejenie tank-pada lub też co ciekawe możemy bez problemu odpiąć pas od plecaka. Dla naszej wygody, część stykająca się z naszymi plecami została dobrze wyprofilowana aby układać się idealnie do naszego ciała. Została też wykonana z materiału siatkowego pozwalającego na swobodny przepływ powietrza, dzięki temu po zdjęciu plecaka nie powinniśmy mieć na plecach mokrej plamy.

 

Pozostają jeszcze elementy dodatkowe a choć mogłoby się wydawać, że umieszczono je tam bez potrzeby, może jedynie w charakterze ozdobników to jest dokładnie odwrotnie. Kriega niczego nie projektuje bez zastanowienia, nawet nazwa modelu plecaka nie jest przypadkowa- R20…? Ponieważ pojemność plecaka wynosi dokładnie 20 l., nawet logo umieszczone na plecaku nie jest tylko logiem, zapewnia kierowcy także bezpieczeństwo i lepszą widoczność na drodze, ponieważ jest mocno odblaskowe. Wracając do sedna, paski i szlufki na zewnątrz plecaka, do czego służą? Paski z klamrami zapinają główną kieszeń plecaka zabezpieczając ją przed przypadkowym rozsunięciem. Szlufki z kolei pełnią funkcję miejsc montażowych, bowiem do nich właśnie możemy zamocować akcesoryjne sakwy i torby zwiększając pojemność naszego bagażu nawet dwukrotnie. Poza sakwami istnieje jeszcze multum innych dedykowanych akcesoriów, wszystkie do znalezienia na stronie producenta lub u dealerów.

 

Wymienionych zostało wiele zalet tego plecaka, co jednak z wadami? Istnieje dokładnie jedna i to całkiem poważna. Chociaż na stronie producenta w opisie produktu znajdziemy informację o nieprzeciekających suwakach, sam plecak nie jest do końca odporny na wodę. W lekkim deszczu możemy jeszcze być spokojni jednak podczas ulewy nasz bagaż po prostu przemoknie. W takim wypadku możemy dokupić nieprzemakalną torbę i umieścić ją wewnątrz jednak wodoodporność w przypadku akcesoriów motocyklowych powinna być standardem.

 

W kwestii podsumowania, plecak Kriega R20 jest idealnie dopasowany do budowy ciała, doskonale zabezpieczony przed rozpięciem się i pakowny. 20 l. to w końcu nie mało ( w ofercie Kriegi znajdziemy również większe) a w razie potrzeby możemy bez problemu zamontować dodatkowe torby zwiększając pojemność nawet do 40 l. Klamry i zapięcia są mocne i umiejscowione w przemyślany sposób, pozwalają rozłożyć ciężar w taki sposób aby nie spoczywał w całości na naszych ramionach. Wykonanie jest perfekcyjne, zewnętrzny materiał można w łatwy sposób czyścić wilgotną szmatką, jest też mocny i odporny na rozdarcia. Jedyną wadą może być fakt, że nie jest on w pełni wodoodporny. Bogatą ofertę plecaków, toreb i akcesoriów Kriega można znaleźć w sklepie internetowym MCS Online. Lub też w sklepie stacjonarnym w Warszawie przy al. Prymasa Tysiąclecia 76H.