Publikacje

Klasyki w Białej Podlaskiej

Dodane: 01.07.2016

BulgQ5SyL7GPCUzTH0EtFFMNFzR7VJz6CKDkLRhdyUU

 

III eliminacja Motointegrator Classicauto Cup oraz II Puchar WRC Challenge, które odbyły się w dniach 18-19 czerwca na lotnisku w Białej Podlaskiej po raz kolejny przyciągnęły liczne grono uczestników i fanów motoryzacji klasycznej, czyniąc z tej imprezy największy puchar dla amatorów w Polsce. W zawodach oraz treningach udział wzięło około 150 zawodników, wśród których obecni byli także znani kierowcy tacy jak Andrzej „Śruba” Wodziński startujący swoją Lancią Fulvią Coupe oraz Luc Bouchaert siedzący za kierownicą Opla Manty B.


Podczas MCA Cup rywalizacja odbywa się w oparciu o podział na 6 grup i w ich ramach poszczególne klasy pojemnościowe, dzięki czemu szanse zawodników są wyrównane, a walka bardziej zacięta. Nowością w tym sezonie jest wyodrębnienie dodatkowego cyklu WRC Challenge, przeznaczonego dla osób startujących samochodami wyprodukowanymi po 2001 r.

 

Wr QagULKarD gWIvZkmCPp0zuuJLIYsjuCKGusgSK0
Pierwszego dnia odbył się trening dla chętnych. Przygotowane dwie trasy treningowe – jedna szybsza (3 km), druga dłuższa (5 km) i bardziej techniczna. Trening otwarty był niemal 8 godzin. Tego samego dnia o godzinie 22:00 większość zainteresowanych powróciła na lotnisko aby wziąć udział, bądź podziwiać zmagania kolegów podczas wyścigu nocnego. Trasa wyścigu pokrywała się z trasą dłuższej próby treningowej, dzięki czemu większość zawodników zdążyło się z nią zapoznać w ciągu dnia. W wyścigu udział wzięło 30 kierowców. Każdy pokonał trasę 3-krotnie.
Wyścig nocny był punktem programu cieszącym się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Organizatorzy MCA Cup zapewniają, że podczas kolejnych eliminacji nie zabraknie równie ciekawych atrakcji.


W niedzielę odbyła się właściwa rozgrywka, czyli III eliminacja MCA Cup oraz II Puchar WRC Challenge. Do udziału w zawodach zgłosiło się niemal 150 zawodników. Lotnisko w Białej Podlaskiej posiada jedną z najdłuższych dróg startowych w Polsce. Tak rozległy obiekt umożliwił wyznaczenie trasy o długość aż 5 km, oraz udostępnienie dodatkowej trasy treningowej, z której można było korzystać do woli w przerwie między swoimi startami.
Podczas eliminacji każdy z zawodników miał możliwość odbycia dwóch przejazdów zapoznawczych oraz później 5 przejazdów z mierzonym czasem, od których zależał wynik w klasyfikacji.

 

YXY3IneGlTpQUsPWp1MjEkUzvB cx8bxVYFbVPoFDPM
Zwycięzcami poszczególnych grup zostali:
Grupa I: Mariusz Maleszewski / BMW 635 CSi;
Grupa II: Łukasz Gałganow i Sylwia Wiercioch / BMW E30 M20;
Grupa III: Arkadiusz Błaszczyk / Honda Integra;
Grupa IV: Paweł Wójtowicz / Porsche 944 T;
Grupa V: Sebastian Kwiecień /Subaru Impreza;
WRC Challenge: Paweł Żelazo i Katarzyna Wróbel / Honda Civic


Kolejna - IV runda Motointegrator Classicauto Cup i III puchar WRC Challenge odbędą się po wakacjach, w dniu 10 września. Tym razem impreza po raz pierwszy zostanie zorganizowana na Torze Jastrząb.


Zapisy oraz szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia dostępne są na stronie internetowej www.classicautocup.pl, zaś przebieg całego cyklu można śledzić na oficjalnym profilu na Facebooku: Classicauto Cup.