Ten rok przynosi wiele ważnych dat i wydarzeń, związanych z pamięcią o Januszu Kuligu – trzykrotnym mistrzu Polski i wicemistrzu Europy, a przy tym zawodnikiem o nienagannej postawie sportowej.
13 lutego upłynie 15 lat od tragicznej śmierci nieodżałowanego mistrza. Tego dnia o godz. 17 w kościele parafialnym w Łapanowie (rodzinnej miejscowości Janusza w powiecie bocheńskim), zostanie odprawiona – jak co roku – msza święta w jego intencji.
W terminie od 5 do 7 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, rozgrywanego od roku 2006. Tegoroczna trasa (oprócz klasycznych odcinków miejskich w Wieliczce) będzie prowadzić przez dwie próby sportowe w okolicach Łapanowa. Przy okazji Memoriału rondo po południowo-wschodniej stronie Gdowa ma otrzymać imię Janusza Kuliga; rondo, oddane do użytku we wrześniu 2018, jest częścią drogi wojewódzkiej 966. Tą trasą przed laty codziennie jeździł w młodości Janusz, gdy pracował jako kierowca w rodzinnej firmie w Łapanowie.
Z kolei 19 października przypadnie 50 rocznica urodzin mistrza Kuliga. Tę rocznicę uhonoruje grupa „Walim Rajdowy”, organizująca spotkania kibiców obok odsłoniętego w 2008 r. przy walimskich zakrętach obelisku ku czci Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.
Auto Klub Dziennikarzy Polskich, wydawca serii „Biblioteka AKDP”, postanowił uczcić pamięć znakomitego rajdowca wznowieniem książki „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu”. Druga edycja jest znacznie rozszerzona w porównaniu z pierwszą, przynosi także wiele nigdy dotąd nie publikowanych fotografii Janusza. Ta książka to interesująca i cenna lektura dla wszystkich sympatyków sportu samochodowego.
Bliższe informacje na temat książki „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu” są dostępne pod adresem: