Kalendarz imprez motoryzacyjnych

MOTUL GRAVEL CUP 2022

IV runda

sobota 24.09.2022
Kamień Śląski, woj. OPOLSKIE
SAMOCHODY, RAJD

Cykl objęty jest wizą Polskiego Związku Motorowego a jego sponsorem tytularnym został MOTUL Polska. Cykl złożony z sześciu rund odbędzie się na obiekcie szutrowym zlokalizowanym w Kamieniu Śląskim. Obiekt składa się z 28 kilometrów tras szutrowych, na których zbudowano 45 hop. Każdy rajd składać się będzie z dwóch odcinków specjalnych jechanych w trzech pętlach, a więc zawodnicy pokonają podczas dnia rywalizacji sześć odcinków specjalnych. Każdy rajd w cyklu MOTUL Gravel Cup będzie się odbywać w soboty, lecz weekend będzie startował już w piątek, na który zaplanowano nieobowiązkowy dzień treningowy.

Zawodnicy będą rywalizować o nagrody w klasyfikacji generalnej podzielonej na klasy pojemnościowe, jak również w specjalnej klasyfikacji Atlas Ward FlatOut Trophy, która premiowała będzie ostatni odcinek każdego rajdu dodatkowymi punktami w 4WD oraz 2WD. Przygotowano też specjalną klasyfikację dla samochodów Audi A3 Proto, w ramach której dziesięciu zawodników będzie ścigać się o nagrody w jednakowych maszynach. Podczas każdej rundy przyznawany również będzie puchar w ramach Colin’s Crest Jump za najdłuższy skok na ustalonej podczas porannej odprawy hopie.

Ciekawą propozycją dla wielu zawodników może okazać się fakt, że Atlas Ward Speed Academy zaoferowało możliwość wynajęcia aut w specyfikacji szutrowej na każdą z rund. W asortymencie znajdują się m.in. Ford Fiesta Rally4, pucharowe Audi A3 Proto 4×4, BMW e46 Compact, Mitsubishi Lancer EVOIX, Subaru Impreza, Peugeot 208 R2 oraz Ford Fiesta Rally3.

Za przygotowanie tras odpowiedzialny będzie Jakub Colin Brzeziński, natomiast Darek Burkat wraz z Automobilklubem Opolskim, zajmie się organizacją i logistyką imprezy. Colin przygotowywał już wcześniej trasy w cyklu organizowanym przez Rallyland. Odcinki specjalne przygotowane przez niego były bardzo wymagające i do dziś są wspominane przez wielu zawodników jako wybitne. Darek natomiast był „mózgiem” i niezawodnym logistykiem cyklu Power Stage Bednary. Biorąc pod uwagę ich wieloletnie doświadczenie w tworzeniu rajdów typu rally sprint, możemy spodziewać się imprezy na bardzo wysokim poziomie.

Organizatorzy MOTUL GRAVEL CUP 2022 zadbali również o mocną obsadę medialną. Każdy rajd relacjonowany będzie na portalu rallypl.com za pośrednictwem relacji live. Planowane są też wypowiedzi z zawodnikami w trakcie zawodów oraz wideo relacje po każdej rundzie. 


Reklama
Reklama
Reklama