Kalendarz imprez motoryzacyjnych

PLATINUM 5. RAJD MEMORIAŁ JANUSZA KULIGA I MARIANA BUBLEWICZA

Poprzednia data

niedziela 11.04.2021

Nowa data

niedziela 09.05.2021
Wieliczka, woj. MAŁOPOLSKIE
SAMOCHODY, RAJD
PLATINUM 5. RAJD MEMORIAŁ JANUSZA KULIGA I MARIANA BUBLEWICZA,
WIELICZKA, 9 MAJA 2021

Automobilklub Krakowski zmienił datę PLATINUM 5. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Nowy termin opiewa na niedzielę 9 maja.
Nie mieliśmy wyjścia – w obliczu sytuacji epidemiologicznej, tak bardzo trudnej dla służby zdrowia, musieliśmy dostosować się do zaostrzonych rygorów sanitarnych i podjęliśmy jedynie słuszną decyzję o przełożeniu imprezy z 11 kwietnia na termin o cztery tygodnie późniejszy – tłumaczy Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor zawodów.

Mając teraz wszelkie wymagane zgody na rozegranie zawodów, nie wprowadzamy zmian co do harmonogramu imprezy, a w szczególności do trasy rajdu, która ma się składać z przejeżdżanych trzykrotnie dwóch odcinków specjalnych. Jeden z oesów na Polach Papieskich w Brzegach koło Wieliczki będzie mieć długość 5,09 km i taki sam przebieg, jak w naszym październikowym rallysprincie. Druga próba sportowa (2,92 km) będzie wytyczona na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Suma kilometrów oesowych wynosi 24,03 km – przypomina prezes Automobilklubu Krakowskiego Paweł Owczyński.
Organizatorzy zaznaczają, że termin składania zgłoszeń upłynie już o północy z niedzieli 2 maja na poniedziałek 3 maja. Na ten moment aktualność swoich zgłoszeń potwierdziła większość tych, którzy planowali start w Memoriale w terminie kwietniowym – acz nie wszyscy, bo kilku zawodników wyraziło wolę udziału w Rajdzie Głubczyckim, rozgrywanym w tym samym terminie, co PLATINUM 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Ale za to pojawiły się zgłoszenia innych zawodników i w tej sytuacji Automobilklub Krakowski liczy na start ponad 30 załóg.

Ze względu na ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne zawody nie będą niestety dostępne dla publiczności – lecz będzie z nich przeprowadzona transmisja on-line. I na koniec ważna informacja, dotycząca mediów. Organizatorzy z tych samych powodów nie przewidują powołania biura prasowego imprezy. W związku z tym dziennikarzom czy fotoreporterom nie będą wydawane akredytacje prasowe.

Fot. Mariusz Süss

 Automobilklub Krakowski zmienia datę PLATINUM 5. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.
Mimo naszych starań i zabiegów, włożonych w przygotowanie zaplanowanych na 11 kwietnia zawodów, musieliśmy podjąć trudną, ale jedynie słuszną decyzję o przełożeniu imprezy na termin o miesiąc późniejszy. W obliczu sytuacji epidemiologicznej, bardzo przecież trudnej dla polskiej służby zdrowia, musimy dostosować się do przedłużonych rygorów sanitarnych. Ufamy, że zgłoszeni zawodnicy przyjmą to ze zrozumieniem i zawitają na memoriałowy rajd w niedzielę 9 maja – informuje Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor zawodów.Nie przewidujemy zmian co do trasy rajdu, która ma się składać z dwóch przejeżdżanych trzykrotnie odcinków specjalnych. Jeden z oesów na Polach Papieskich w Brzegach koło Wieliczki będzie mieć długość 5,09 km i taki sam przebieg, jak w naszym październikowym rallysprincie. Druga próba sportowa (2,92 km) będzie wytyczona na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Suma kilometrów oesowych wynosi 24,03 km – przypomina prezes Automobilklubu Krakowskiego Paweł Owczyński.

Na ten moment trudno przewidywać, czy publiczność i dziennikarze zostaną dopuszczeni do trasy Memoriału. To wszystko zależy od warunków epidemiologicznych, w których przyjdzie rozgrywać imprezę.Fot. Mariusz Süss

PLATINUM 5. RAJD MEMORIAŁ JANUSZA KULIGA I MARIANA BUBLEWICZA,
WIELICZKA, 11 KWIETNIA 2021

Automobilklub Krakowski przypomina, że 11 kwietnia 2021 odbędzie się PLATINUM 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Impreza jest kontynuacją wielickich zawodów, poświęconych pamięci dwóch znakomitych kierowców i sportowców: Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Pierwszy Memoriał w Wieliczce został zorganizowany w roku 2007. Wyłomem w tej tradycji były ubiegłoroczne zawody, odwołane ze względu na pandemię koronawirusa.
Dzisiaj została otwarta lista zgłoszeń do Memoriału. Również dzisiaj zaczęła funkcjonować oficjalna strona memoriału www.superos.pl. Regulamin zawodów zamieszczamy zarówno na tej stronie, jak i na naszej klubowej stronie www.automobilklub.krakow.pl – informuje Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego.
Trasa rajdu będzie się składać z dwóch pętli przejeżdżanych trzykrotnie. Jeden z odcinków specjalnych na Polach Papieskich w Brzegach koło Wieliczki mierzy 5,09 km i ma taki sam przebieg, jak w naszym październikowym rallysprincie. Drugi (2,92 km) wytyczyliśmy na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Suma kilometrów oesowych wynosi 24,03 km. Baza (tak jak w październiku) ma się mieścić na terenie Campus Misericordiae w Brzegach, a obok bazy będzie ulokowany park serwisowy. Impreza ze względów sanitarno-epidemiologicznych odbędzie się bez udziału widowni, ale dla kibiców przewidujemy transmisję online z jej przebiegu – dodaje prezes Automobilklubu Krakowskiego Paweł Owczyński.
Organizatorzy wyrażają przekonanie, że z zachowaniem wszelkich pandemicznych obostrzeń uda się sprawnie przeprowadzić tę imprezę przy życzliwym wsparciu ze strony tytularnego sponsora – właściciela marki Platinum Orlen Oil oraz we współpracy z władzami Wieliczki, Niepołomic i powiatu wielickiego.Fot. Mariusz Süss

Reklama
Reklama
Reklama