Giełda motoryzacyjna

Peugeot 106 Rallye KJS RO rajdy rajdówka klatka

Cena: 31 000 PLN
Dodane: 22.04.2022
Pojemność:
1587 cm3
Moc:
152 km
Rok produkcji:
1998
Stopień przygotowania:
PRZYGOTOWANY DO SPORTU
Lębork, POMORSKIE

Cześć!

Sprzedam swoją ukochaną rajdówkę czyli Peugeota 106 Rallye. Jest to oryginalne Rallye, które kupiłem w 2014 roku. W tamtym momencie była to jeżdżąca baza z klatką i oryginalnym silnikiem 1.6 8V. Właściwie od razu zmieniłem go na docelowe 1.6 16V. Po doposażeniu we wszystko co potrzebne przejeździłem nim kilka sezonów w KJS-ach a następnie po gruntownym remoncie blacharskim (mam zdjęcia) autko stało w garażu kolejne 4 lata w oczekiwaniu na lepsze czasy do rajdowania które w moim przypadku nie nadeszły. Wymienię większość modyfikacji jakie przeszedł do tej pory:

- silnik 1.6 16V, dół od Saxo VTS, góra od C2 VTS (większe zawory), wystrojony na DET3 na 152KM i 152NM - wykres w zdjęciach

- aluminiowy kolektor ssący z C2

- większa przepustnica 60 mm z Clio 2.0

- gąbkowy filtr powietrza ITG z customowym airboxem który może nie wygląda pięknie - robiłem go sam a artysta ze mnie słaby - za to działa bardzo dobrze i mieści bardzo duży filtr

- kolektor 4-2-1

- wydech 2 cale

- wydajna chłodnica Nissensa z dodatkowym wentylatorem

- skrzynia biegów 13x64 robiona przez Pana Wojtka Gierala

- zawieszenie Bilstein B8

- poliuretany w całym zawieszeniu

- pancerna płyta aluminiowa pod silnikiem o grubości 8 mm

Wewnątrz:

- klatka zgodna z załącznikiem "J" wykonana przez budowarajdowek.pl

- pasy Sabelt z utraconą homologacją

- fotele z utraconą homologacją

- short-shifter

- hydrołapa RRS

- korektor siły hamowania

- dodatkowe wskaźniki temperatury oleju i ładowania

- całe wymagane obecnie w SKJS wyposażenie dotyczące bezpieczeństwa

Wymienione świeżo przed tym sezonem:

- nowy lekki akumulator żelowy przeniesiony do środka samochodu

- nowe tarcze Brembo MAX pod większy zacisk 266

- nowe klocki hamulcowe Ferodo DS 2500

- nowy płyn hamulcowy RBF 660

- olej Valvoline 10W60

Na obecną chwilę samochód przygotowany jest do sezonu, przejechał nawet rozruchowo jeden SKJS. Silnik pięknie podaje, nie bierze ani grama oleju i jest w świetnej kondycji. Obecny setup samochodu jest bardzo solidny i nie przesadzony - oparty na sprawdzonych podzespołach które pozwalają kończyć rajdy a przynajmniej na północy Polski pozwalał walczyć o najwyższe lokaty w KJS-ach i Rallysprintach. Nigdy nie oszczędzałem na utrzymaniu swojej rajdówki i tak jest również w tym momencie, nie jest to "zużyte" autko a wręcz przeciwnie - gotowe do przejechania kolejnych kilku sezonów bez znacznych wkładów finansowych. Nie ma nigdzie rdzy, prezentuje się bardzo ładnie i nawet jeśli ktoś ma taki pomysł to może wrócić do silnika 8V i startować w przyszłości w rajdach historycznych jako że jest to oryginalny Rallye. Sprzedaję tylko i wyłącznie ze względu na to że od kilku lat nie idzie mi "rajdowanie". Dodatkowo w lutym tego roku kupiłem komplet nowych Yoko A052 i Federali RS-R które mogę sprzedać z autem z dużą obniżką, Yoko przejechał 20 km OS a Federale są zupełnie nowe. Minusy? Oczywiście ma, i to nie jeden a dwa, ponieważ maska w jednym miejscu ma rdzawkę i w przyszłości trzeba ją będzie wymienić a belka skrętna jest w dobrej kondycji jednak jednej śrubie skończył się gwint i została obspawana, trzeba by się tym kiedyś zająć żeby zrobić to jak należy. Przegląd ważny jeszcze miesiąc a OC jest świeże i ważne prawie na rok.

Jeśli o czymś zapomniałem napisać to proszę o wiadomość lub telefon. Cena podlega tylko kosmetycznej negocjacji ponieważ samochód jest dokładnie taki jak w opisie powyżej i nie będzie żadnych niespodzianek. Jeśli szukasz zadbanej 106-ki i to w fajnej wersji to jest to godny egzemplarz. Proszę o kontakt poważnie zainteresowanych osób.


Partnerzy