Publikacje

Nowa stajnia aut do rallycrossu

Dodane: 10.06.2016

skoda supercar press

 

Rallycross to obecnie najlepiej i najszybciej rozwijająca się dyscyplina sportów motorowych na Świecie. Ten sport jest na ustach wszystkich o czym świadczy udział Pettera Solberga oraz Sebastiena Loeba, a kolejne wielkie postacie z różnych dziedzin coraz częściej zerkają w stronę rallycrossu. Nie ma się co dziwić, to dyscyplina która serwuje zawodnikom i kibicom czystą esencję z rajdów i wyścigów. Startują tutaj również pojazdu wolne od ekologicznych kajdanów wdrażanych w ramach poprawności motoryzacji. Tutaj zobaczyć można maszyny rodem z dawnej grupy B.


Specjalna dyscyplina wymaga specjalnie przygotowanych aut. I tutaj pojawia się stajnia Automax Motorsport, która specjalizuje się w autach do zawodów rallycross. Celem jest stworzenie maszyn do wygrywania nie tylko na krajowym podwórku, ale także na arenie międzynarodowej. Doświadczenie zbierane latami w Mistrzostwach Polski, Europy a także Mistrzostwach Świata daje gwarancję na skuteczne podejście do tematu budowy auta w specyfikacji rallycross. Stajnia pod przewodnictwem Krzysztofa Skorupskiego już zaangażowana jest w dwa projekty w klasie SuperCars, a jednocześnie powstaje zupełnie nowe auto, które zadebiutuje w drugiej części sezonu. Kolejny sezon kontynuowany jest program Fiata Seicento w którym startuje Marcel Grudziński. Auto przeszło kurację odświeżającą przed sezonem,  a po dwóch rundach Marcel prowadzi w klasyfikacji klasy SeicentoCup.


Doświadczenie własne to jedno, ale warto też współpracować z najlepszymi. Dlatego Automax Motorsport podjął współpracę z czeską stajnią BlueEngineering, która ma na swoim koncie liczne sukcesy w Mistrzostwach Europy.


Obecnie Paweł Hankiewicz startujący w Skodzie Fabii MKII pod opieką Automax Motorsport jest liderem klasyfikacji Mistrzostw Polski Rallycross. Kolejne zmagania już na początku lipca na torze Vilkyciai gdzie stajnia wystawi kolejne auto klasy SuperCar.

Reklama
Reklama
Reklama