Publikacje

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów

Dodane: 30.01.2018

auto2

 

Wypożyczalnie samochodów święcą swoje triumfy nie tylko w dużych miastach. Na rynku jak grzyby po deszczu mnożą się firmy oferujące usługi wynajmu różnego typu aut. Niestety, choć na pierwszy rzut oka oferty mogą okazać się atrakcyjne, niektóre z nich zawierają adnotacje mogące mieć dla nas niekorzystne konsekwencje w przyszłości. Na co więc zwracać szczególną uwagę wybierając wypożyczalnię samochodów?

 

Bezpieczeństwo ponad wszystko
Wsiadając do samochodu musimy być pewni, że bezpiecznie dowiezie nas do zamierzonego celu. Tu nie ma miejsca na niedopatrzenia i uchybienia. Wybierając wypożyczalnię samochodów pamiętajmy, by sprawdzić jak wygląda flota pojazdów, którą dysponuje. Auta powinny posiadać wszelkie przeglądy, a każda usterka winna być natychmiastowo naprawiana.


Uważnie czytaj umowę
Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z danej oferty, przeczytajmy dokładnie umowę. Wiele firm wykorzystuje niewiedzę klientów, generując w ten sposób szereg dodatkowych opłat znacznie zwiększających końcową kwotę do zapłaty. Na jakie elementy warto zwracać szczególnie uwagę? Sprawdźmy, czy wymagane jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, czy jest konieczność dopłaty za wynajem, jeśli prowadzący auto nie przekroczył określonej ilości lat lub posiada zbyt mały staż jako kierowca oraz jak wygląda kwestia ewentualnych szkód. Niektóre wypożyczalnie wymagają także wpłacenia kaucji.


Oferta
Nie bez znaczenia przy wyborze odpowiedniej firmy jest jej oferta. Warto przyjrzeć się jakie samochody proponuje nam dostawca. Do jazdy po mieście w pojedynkę z pewnością przydadzą się ekonomiczne auta, które zgrabnie będą przemieszczały się w miejskim zgiełku. Na wyjazd rodzinny, by zwiedzić ciekawe miejsca w okolicy przyda się większy samochód, który bezpiecznie dowiezie całą rodzinę do celu. Do sprawnej i szybkiej przeprowadzki niezbędne będzie auto dostawcze. Dobre wypożyczalnie proponują także swoim klientom auta w różnych klasach.


Opinie innych
Cennym źródłem wiedzy na temat wypożyczalni samochodów jest Internet. Warto prześledzić opinie innych, by nie kupować przysłowiowego kota w worku. Jedną z najbardziej polecanych firm, działającą na terenie Warszawy i okolic, jest dolcar.auto.pl. Wypożyczalnia wyróżnia się nie tylko przejrzystą i uczciwą ofertą, ale także całodobową infolinią, dzięki której klient nigdy nie pozostaje bez pomocy w jakiejkolwiek sytuacji.


Korzystając z tych kilku cennych wskazówek z pewnością wybierzemy zadowalająca ofertę. Życzymy szerokiej drogi i przyjemnej jazdy!

 

Reklama
Reklama
Reklama