Publikacje

Jacek Madziara - podsumowanie sezonu GSMP 2019

Dodane: 14.11.2019Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski dobiegł końca. Ostatnie rundy rozgrywane w Korczynie wyłoniły Mistrzów Polski w wielu klasach i grupach. Jacek Madziara zwyciężając w 7 wyścigach w sezonie, już przed ostatnią rundą zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski w swojej klasie A/PL. 

Sezon dla kierowcy Subaru rozpoczął się od wyścigu w Załużu, gdzie udało się zdobyć 8 miejsce w sobotę i 1 pozycję w niedzielę. Kiepski wynik podczas pierwszej rundy GSMP wynikał z błędnie dobranych opon. Efektem tego wyboru był obrót podczas pierwszego podjazdu wyścigowego i duża strata czasowa. Kolejne rundy pokazały że Jacek jest pretendentem do tytułu Mistrza Polski.

Następny weekend to wyprawa w okolice Gorlic. Podczas 6 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, Jacek Madziara po raz kolejny popisał się świetną jazdą, w sobotę z walki o wysokie miejsce wyeliminowały go jednak zmienne warunki atmosferyczne – ostatecznie zajmując 6 miejsce w grupie A/Pl. Niedzielne zawody w Magurze to zwycięstwo z wygranymi w obu podjazdach.Limanowa to runda Mistrzostw Europy, czyli najwyższy możliwy poziom górskiego ścigania na świecie.Wyścig górski w Limanowej to jedna z trudniejszych zawodów w Polsce. Trasa jest bardzo szybka i śliska, o czym przekonali się najlepsi kierowcy. Wyścig Górski Przełęcz Pod Ostrą to również wielkie święto wyścigów górskich. W tak doborowym towarzystwie i odświętnej atmosferze, Jacek Madziara pokazał, że dwa zwycięstwa w grupie w poprzednich rundach nie były dziełem przypadku. Sobotnią rywalizację Jacek zakończył na 1 miejscu w grupie A/PL. Niedziela to wygrana w grupie i wysokie 28 w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Środek wakacji to rozgrywana od lat runda GSMP w okolicach słowackich Banovców.Trasa prowadząca z Uhrovca na szczyt góry Jankov Vrsok uznawana jest przez zawodników za jedną z najciekawszych w sezonie. 3700 metrów długości i niezliczona ilość bardzo technicznych zakrętów powodują, że jest to bardzo wymagający wyścig.Jacek ponownie udowodnił, że dobry i kierowca za kierownicą legendarnego samochodu jest nie do pokonania. Bilans wyjazdu na Słowację to dwie wygrane eliminacje Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i umocnienie się na pozycji lidera w grupie A/PL.Po Banovcach przyszedł czas na nadmorską rundę, Grand Prix Sopot-Gdynia. Zawody rozgrywane przy wakacyjnej polskiej pogodzie odbyły się w Sopocie już po raz 22 w historii. Na torze w Sopocie przy ulicy Malczewskiego zgromadziło się podczas dwóch dni rywalizacji kilka tysięcy kibiców podziwiających poczynania zawodników na tej ulicznej trasie. Jacek Madziara tym razem stanął na drugim stopniu podium sobotniej i niedzielnej eliminacji GSMP. Rywalizacje w Sopocie w grupie A/PL zdominował lokalny kierowca Wojciech Subocz jadący Porsche 911 Carrera 2.Przedostania runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski odbyła się przy jesiennej pogodzie w dniach 6-8 września, jako 11 i 12 runda GSMP w miejscowości Sienna. Po 4 letniej przerwie Wyścig Górski Czarna Góra został przywrócony do wyścigowego kalendarza. Tym razem organizatorzy przenieśli lokalizację parku serwisowego, który znajdował się w połowie trasy w okolicach Restauracji Puchaczówka. W związku z lokalizacją wyścigu w Kotlinie Kłodzkiej można powiedzieć, że był to wyścig ,,domowy” dla kierowcy Madziara Motorsport. Niestety pogoda nie była przychylna i z zaplanowanych trzech podjazdów treningowych, rozegrano tylko dwa. Silna mgła nie pozwoliła na bezpieczne rozegranie pierwszego podjazdu treningowego. W sobotę Jacek stoczył zaciekłą walkę z Maciejem Serafinem o zwycięstwo. Ostatecznie kierowca Subaru wygrał rywalizację z przewagą +1,553 sekundy, świętując 6 zwycięstwo w sezonie. Pogoda podczas 12 rundy GSMP nie była o wiele lepsza, ale to nie przeszkodziło Madziarze w wygranej. Tym razem Marcin Dopierała miał apetyty na zwycięstwo, lecz suma czasów 2 podjazdów wyścigowych była korzystniejsza dla kierowcy Madziara Motorsport. Zwycięstwo w 12 rundzie GSMP przypieczętowało zdobycie tytułu Mistrza Polski Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2019 Klasyfikacji Grupy A/PL przez Jacka Madziarę.W związku z dużą przewagą punktową Jacek nie pojawił się na starcie 13 i 14 rundy GSMP w Korczynie.
Cały sezon to z pewnością sprawny samochód dzięki ekipie Jerzego i Konrada Dwoiczko. Auto, które było obsługiwane przez CONRADO Rally&Racing, zrobiło wspaniałą robotę i dowiozło Jacka 14 razy do mety bez awarii technicznych.

Madziara Motorsport, dziękuję wszystkim kibicom, organizatorom, mediom oraz ludziom związanym z wyścigami górskimi w Polsce. 

Reklama
Reklama
Reklama