Newsy

Finał zawodów Toyota GT Series
Już w najbliższą niedzielę na Torze Łódź finał GT Series

Dodane: 29.10.2021Już w najbliższą niedzielę, 31 października, Tor Łódź po raz kolejny będzie gospodarzem największego zlot samochodów Subaru BRZ/Toyota GT86 w tej części świata. Ponad 30 aut zmierzy się w bezpiecznych warunkach na łódzkim torze kończąc całą serię zmagań, które do tej pory odbyły się także w Kielcach i Modlinie. Toyota GT Series to 30 zawodników w 3 klasach, rywalizujących w bezpiecznych warunkach w formatach Time Attack, Race i Team Battle.
"Gdy zaczynałem przygotowania do pierwszego z cyklu wyścigów głęboko wierzyłem w zaangażowanie społeczności GT86/BRZ – to ludzie, których łączy pasja, ale i odpowiedzialność.” - mówi organizator Toyota GT Series Yoshua Ono. „Nisko zawieszone, sportowe samochody z napędem na tył to wielka pokusa do sportowej jazdy, ale to właśnie takie wydarzenia sprawiają, że na naszych drogach jest bezpieczniej. Kierowcy mogą szkolić swoje umiejętności na przystosowanym do tego torze jednocześnie doświadczając ekstremalnych wrażeń na jakie nie powinno być miejsca na drogach publicznych.” - dodaje Ono.
Z racji na popularność tej formy spędzania wolnego czasu, w trakcie trwania ligi, organizator zezwolił na udział w zawodach także kierowcom nie posiadających GT86/BRZ – utworzono dla nich specjalne klasy otwarte, gdzie także mogą rywalizować o palmę pierwszeństwa. „Warunkiem udziału jest japońskie pochodzenie aut, chcemy zwiększyć ilość uczestników jednocześnie zachowując wyjątkowy charakter imprezy, która przeznaczona jest głównie dla fanów motoryzacji z Kraju Kwitnącej Wiśni” – kończy organizator.Toyota GT Series zawita za rok

Premierowa edycja Toyota GT Series kończy się sukcesem, ponad 30 zawodników w klasyfikacji generalnej i setki kilometrów przejechanych przez uczestników pozwoliły organizatorowi zapowiedzieć już kolejną edycję. W 2022 roku GT Series ponownie zawita do Łodzi, ale odwiedzi także nowe obiekty popularyzując sport samochodowy w miejscu do tego przeznaczonym: Tor Modlin, Tor Słomczyn oraz trzeci obiekt, który ma być niespodzianką dla uczestników i zostanie ogłoszony dopiero na początku przyszłego roku.
W imieniu organizatora zapraszamy wszystkich fanów sportowych wrażeń już 31 października 2021 roku na Tor Łódź – wejście dla kibiców jest bezpłatne! Zawody tego dnia trwać będą od godziny 9 do 15.
Reklama
Partnerzy