Publikacje

Bukowno - VIII runda SJCAM Super Rally / Puchar Can-am / Perfectmoto edition

Dodane: 21.10.2019Na piaszczystych trasach w Bukownie rywalizowało kilkadziesiąt załóg z całej Polski i Czech. Zawodnikom, przez dwa dni rywalizacji, towarzyszyła przepiękna pogoda. Atmosfera stworzona w bazie rajdu w OSP Stare Bukowno była rodzinna i piknikowa. Trasa nie wybaczała błędów, więc walka trwała do samego końca. Bukowno przyniosło szczęście Adamowi Gońskiemu, który po wielu pechowych startach w sezonie 2019, zwyciężył w klasie SSV Turbo oraz w klasie SSV w Pucharze Can-am.
Zaś jego syn, Patryk, stanął na pierwszym miejscu podium w klasie Quad 2x4. W klasie SSV do końca trwała rywalizacja polsko-czeska, której rezultatem było zajęcie pierwszego miejsca przez Michala Bureša i drugiego przez, debiutującego w Super Rally, Romana Augustýna.
W klasie Quad 4x4 w klasyfikacji Sjcam Super Rally i Pucharze Can-am niepokonanym okazał się Adam Krysiak, który pokonał mocnych zawodników w stawce: Rafała Jawienia i Irka Ostafina. Zwycięstwo w klasie moto padło łupem Konrada Jurczyńskiego. W klasie Super Sport puchary za pierwsze miejsce odebrała załoga Marcin Proszkowski / Arkadiusz Gadziała, która przez dwa dni prezentowała równe tempo rajdowe i to okazało się kluczem do sukcesu. Stanisław Kajdy zdobył pierwsze miejsce w klasie samochodów seryjnych, gdzie na pewno dużą rolę odegrało jego doświadczenie rajdowe. Wyróżnienie uzyskali zawodnicy z Czech startujący na quadach: Sara, Kiki, Matyáš. 
Po raz pierwszy w tym sezonie, na trasach Super Rally, pojawiły się nowe Can-amy Mavericki X3 Turbo RR, pojazd ten był również prezentowany przez firmę PerfetMoto w bazie rajdu.Dziękujemy Władzom i Mieszkańcom Miasta i Gminy Bukowno, OSP Stare Bukowno, Firmie Perfectmoto oraz Kompleksowi Cabała za wsparcie imprezy.
Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów wydarzenia: SJCAM, Sempler, E’NOD Audio, Miasto Bukowno, Gmina Bukowno, Perfectmoto, MAXXIS, Hotel Bania**** Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, CST, TAG Heuer, Can-am, Taurus Sea Power, Drukarnia polDRUK.pl, Hiro, NTT System, Teehonled Polska, Inflandia, Quersus, opony4x4.eu, Bella Umbrella, Customic, BestQuad Olkusz, Integral, Rota-Med oraz Tramp Dom Turysty MOSiR.
Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i na facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4Foto: Łukasz Łazarz